our daily life

Our daily life • 8.11.2016

8. listopadu 2016 v 13:43 | posted by Nikki M.
Dostáváte rádi kytky? No, která ženská ne! :-) No a jelikož začal podzim...zařalo se už brzy stmívat a tak, tak na rozsvícení dne je tohle ideální. Ač teda my, tady v Řecku, pořád nemáme nějakou zimu a chodíme venku ve slabých mikinách nebo v tričkách, tak přeci jen i tady už je to znát :-) Nicméně mám doma hodnýho chlapa, kterej ví jak mi udělat radost...:-)

Kalendář pro děti s rozštěpem obličeje

7. listopadu 2016 v 12:55 | posted by Nikki M.
Zdravím všechny! Dovoluji si Vás všechny upozornit a nabídnout Vám stolní kalendář na rok 2017 s dětmi narozenými s rozštěpem obličeje, kde je i náš syn, Spiros :-)


Kalendář vytvořila nezisková organizace Šťastný úsměv, z.s.. Je to klasický stolní kalendář a na každý týden je tam fotka děcka narozeného s rozštěpovou vadou ať už před operací a nebo po. V kalendáři je i fotka našeho Spiroska, jelikož se tedy, jak už všichni víte narodil s celkovým oboustranným rozštěpem. Kalendář stojí 100Kč + 50Kč poštovné. Pokud by někdo měl zájem mít kalendář doma a přispět tím také na dobrou věc, můžete kontaktovat mě v komentářích nebo a e-mailu makrinikki@gmail.com a nebo si ho objednat přímo kontaktováním ŠÚ, tj. na e-mail l.hornofova@seznam.cz . Kalendář by měl být objednán a zaplacen do konce LISTOPADU. Já se na kalendář hrozně těším a nejenom samozřejmě proto, protože je tam můj syn, ale celkově je to věc, která je vytvořená za dobrým účelem a tak si myslím, že není od věci udělat třeba i jen jednou za rok nějakou takovouto dobrou věc. :-)

our daily life • 22.10.2016

22. října 2016 v 1:26 | posted by Nikki M.
Tohle bude jedna z těch příhod, která po několika dnech je vtipná...ovšem v moment, kdy se stala by se ve mně krve nedořezal. Ano...už i nám se to stalo. Můj malý letec poprvé spadnul z postele.


Vždycky jsem si říkala, že mně se tohle NIKDY nemůže stát a jak se tohle vůbec může někomu stát. No, tak už se to stalo i mně. Hrajeme si s malým takhle po obědě na posteli...před po obědovém spinkání. Vedle nás si hraje ještě Eirini(přítelova dcera, která s námi žije, 3 roky). A já v hlavně zafixováno, že se malej ještě nikdy neotočil dvakrát za sebou. Otočím se na Iriny, která zrovna momentálně provádí na posteli nějakou atletiku za mnou...najednou hrozná ráda s strašný křik. Já se otočím zpátky a Spirosek nikde...kouknu vedle postele a on leží pod postelí a strašně pláče. Upřímně v ten moment jsem nebyla schopná se tak na sekundu ani pohnout. Tak strašně jsem se lekla, že by se ve mně krve opravdu nedořezal. Nicmené po té sekunde procitám, okamžitě beru Spiroska do ruky...ten ze srdcervoučím řevem, protoře tohle se ani pláčem nazvat nedá mě se mě chytá a začínám ho utěšovat sama se slzama v očích :-))) Po chvíli volám mamce, co se stalo a že teda nevím co mám dělat...no jednoduše se mi to ještě nikdy nestalo, takže jsem byla lehce hysterická, přiznávám. No po chvíli se Spirosek uklidnil...tak jsem se ho pokoušela rozesmát před zrcadlem, protože dívání se do zrcadla on miluje, naštěstí to fungovalo. Nakonec tedy návštěva nemocnice neproběhla, jelikož Spirosek krásně jedl, hrál si, byl veselej, zorničky v pořádku. Neutržil z toho ani žádnou modřinu a bouli, což jsem ráda. Padal naštěstí jen asi ze 35cm na měkký tlustý koberec, ale já jsem se tak šíleně lekla...asi jako každá máma :-))) Díky bohu tedy výsledek takový, že malej je v pořádku, poprvé si vyzkoušel jaké to je lítat s trochu tvrdým přistáním a jedeme dál...:-)
Takže jsem Vám tady poprsala naše včerejší drama matky hysterky, doufám, že někoho to třeba i pobavilo, jaký jsem tele...:-) A já tedy upřímně doufám, že už znovu létat nebudeme :-)
EDIT: ps. V neděli se chystám udělat nějaký nový, listopadový layout. Tak snad se něco fajn povede :-)

our daily life • 19.10.2016

19. října 2016 v 22:32 | posted by Nikki M.
Chtěla bych zároveň přidat první článek do rubriky "our daily life". Je to náš denní život a vše kolem něj! A jelikož má Spirosek v životě spoustu událostí, tohle je cesta, jak se o ně zaprvé podělit a jak je za druhé zdokumentovat.


Takže za poslední dobu se nám v životě udála ne jedna! První je ta, že konečně, po dlouhém čekání a po velkém bolení máme první zoubeček! Je to jednička, dole, vlevo. Zatím je ještě maličkej, ale konečně je venku a je po trápení. No a druhá je ta, že dnes poprvé řekl Spirosek svoje první slovo! A nečekaně - MÁMA! Jsem na něj fakt pyšná a jako každá máma z toho mám samozřejmě obrovskou radost! :-) Celou dobu jsem netrpělivě čekala až tenhle moment přijde a konečně je tady. Tak a tím bych se dneska rozloučila a budu se těšit zase příště!
 
 

Reklama
Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Angel and Memorial tickers
- - - - - - - - -
Lilypie Premature Baby tickers