music & movies & series

movies • A Hologram for the King (2015)

9. listopadu 2016 v 23:39 | posted by Nikki M.
Tak i dneska jsme sledovali další film. Tentokrát v hlavní roli s mým oblíbeným hercem Tomem Hanksem a jmenuje se A Hologram for the King.


Popis filmu:
Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat.(Falcon)

Můj názor:
Tak jako první bych chtěla říct, že jsem is tenhle film vybrala proto, protože mám hrozně ráda Toma Hankse. Za druhé mě zaujalo jméno filmu. Ten název na mě zapůsobil. Celý film se odehrává v Saudské Arabii a řekla bych že hezkým a milým způsobem ukazuje rozdíly mezi kulturama. Jak to chodí tam a jak zase jinde. Srdce celého filmu zaříná být vidět až někde v polovině, kde divám pochopí, že hlavním článkem filmu bude romance mezi dvouma lidma...z rozdílného prostředí a uplně jiné kultury. Srdce toho filmu je tam vloženo naprosto nenásilně a vlastně se vyvině až a uplném konci docela rychle, to jediné mě trošku mrzelo, že tomu tvůrci nedali více prostoru a času, protože si myslím, že v první polovině filmu dostává prostor něco jako "příběh", který diváka zaříná po pár minutách nudit. Nicméně pokud je cílem tohoto filmu ukázat rozdíl mezi dvěma kulturama, tak bych řekla, že se to povedlo. Film jsem viděla a asi bych si ho již nepustila znovu.

Trailer:
Fotky:

music • greek mix. 01

9. listopadu 2016 v 16:47 | posted by Nikki M.
No a ještě jsem sem dneska chtěla dát pát tipů na nějaký songy. Mám playlist, ze kterýho songy budu tahat a vždycky jich sem třeba 15 dám :-) No a jak jinak...dáme si něco řeckýho :-)

První má na svědomí moje největší oblíbenkyně Stella Kalli. K písničce nebyl nikdy natočenej klip.
Druhej patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Je od Tamty a Midenistis a jmenuje se S'Agapao(Miluju Tě). Já miluju tu písničku jak hubou, textem, tak interpretama. Řekla bych, že si stylem jde hodně do evropského/amerického stylu. Není to klasické Řecko.

movies • Jason Bourne (2016)

9. listopadu 2016 v 16:18 | posted by Nikki M.
Nevím proč, ale zase mě chytlo takovéto, že se každý den kouknu na nějaký film, který jsem ještě neviděla. Včera jsem začala a jako první jsem vybrala film z roku 2016 v hlavní roli s Mattem Damonem. Film se jmenuje Jason Bourne. Měl již několik předešlých dílů a celá ta série na sebe navazuje, takže jste možná některý z těch předešlých už viděli.


Popis filmu:
Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil.(CinemArt CZ)

Můj názor:

movies • Nedotknutelní (2011)

24. října 2016 v 10:06 | posted by Nikki M.

Dnes bych Vám chtěla představit jeden úžasný film! Spousta z Vás ho určitě zná...a kdo ne, určitě stojí za to se na něj podívat! Jmenuje se Nedotknutelní. Je to francouzský film, což byla věc, která mě fakt překvapila...je z roku 2011 a v hlavních rolích se objevuje Omar Sy a Francois Cluzet. Dám Vám sem krátký popis filmu, trailer a nějaké fotky. :-) Opravdu hrožně doporučuju se na něj podívat, pokud jste ho neviděli...je tam velká sranda a je to přesně typ humoru, který miluju...občas je toskoro na ukápnutí slzy, takže tam člověk zažije spoustu pocitů. Není to nic nudného a na jedno "brdo" jak se říká. A můžu teda doporučit film shlédnout v čaském dabingu, protože si myslím, že je super!

Popis filmu:
Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhý…

Trailer:
Fotky:

HELENA PAPARIZOU | Fiesta

21. října 2016 v 11:00 | posted by Nikki M.
Bylo by divný, kdyby já, clověk který tráví polovinu času v Řecku jsem sem nedala žádnou řeckou hudbu. Miluju jí....jak jejich texty, hudbu i interprety. Dneska bych Vám chtěla představit zpěvačku, která vyhrála Eurovision. Jmenuje se Helena Paparizou. A její letní pecka "Fiesta". Já tu písničku opravdu miluju, tak snad se bude líbit i Vám! :-)

Tady Vám házím oficiální videoklip:

ELLA HENDERSON | Ghost

10. října 2016 v 14:14 | posted by Nikki M.
Ella Henderson...když se řekne tohle jméno, tak ještě třeba před rokem mi tohle jméno neřeklo nic. Od momentu, kdy jsem poprvé slyšela song "Ghost" jsem začala být Ellou skoro posedlá. Nebo lépe řečeno tímhle songem. Ten text je naprosto výstižný a fakt skvělý...k tomu hlas Elly a to všechno tvoří tak dokonalou kombinaci, že jsem tomuhle songu doslova propadla...protože THE GHOST OF YOU IT KEEPS ME AWAKE.

Tady máte oficiální videoklip:
a tady je překlad:
 
 

Reklama
Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Angel and Memorial tickers
- - - - - - - - -
Lilypie Premature Baby tickers