Říjen 2016

NEW PROJECT | STELLA KALLI

31. října 2016 v 21:01 | posted by Nikki M.
No a ještě teda jednu zprávu bych tu pro Vás měla. Už jsem vyrostla z věku mít o někom fan stránku i kdy jako nikdy neříkej nikdy, že jo :-) No nicméně někteří z Vás asi vědí o projektu, který jsem chtěla dělat...ve stylu - každý týden jiná celebrita. Tak tenhle projekt se konat nebude...nevím jakou celebritu bych každý týden vymýšlela, jelikož zase tolik mě jich nezajímá a nechci sem dávat něco, co ani pro mě zajímavý není. Mám ale jednu star...jednu zpěvačku...krásnou slečnu...jmenuje se Stella Kalli. Je to naprosto úžasná řecká zpěvačka s naprosto specifickým a k jejímu vzhledu hlubokým hlasem. Já já mám strašně ráda, navíc se mi strašbě líbí i vzhledově. No, takže jsem se rozhodla, že jí tady udělám samostatnou rubriku a prostě občas si sem něco kolem ní dáme. Ono o ní ani tak moc novinek není, protože řekové na tohle moc nefrčí, ale chci čerpat hlavně z jejího instagramu, facebooku, youtube a pak samozřejmě ze serverů s jejíma fotkama. Jednu fotku Vám sem přídám už teď, aby jste měli alespoň představu o koho jde. Video...no...dám Vám ho sem, nicméně speciálně pro tenhle videoklid pak chci udělat ještě zvlášť článek.HAPPY HALLOWEEN!!!

31. října 2016 v 18:52 | posted by Nikki M. |  pictures
Tak Vás po delší době zdravím! Byla jsem ted nemocná a bylo mi teda fakt příšerně, takovou virozu jsem snad ještě nezažila. :-( tak to jen na vysvětlenou proč jsem tu vubec nebyla! Nicméně dneska mi je už daleko líp!


Jak určitě všichni víte, dneska je Halloweenská noc! Ve spoustě států se tento svátek opravdu hodně slaví...no Řecko jedním z nic není. Řekové ho většinou uplně ignorují. V Čechách jsem ho já osobně také nikdy neslavila i když se mi samozřejmě to každoroční vyřezávání dýní vždycky líbilo a ty lidi co to měli na zahradách...tak jsem jim to naprosto upřímně a škodolibě vždycky trošku záviděla...hahaha :-)) Nicméně tedy ař já Halloween a ani moje rodina neslavíme a já tedy Halloweenský večer strávím vaření "číny s rejží" a potom žehlením, tak Vám sem hodím pár obrázků, který se mě osobně líbí a jsou prostě Halloweenské! Pro všechny, kdo ho slaví, tak ať ho oslaví hlavně v pořádku a ať se krásně baví!

Focení | Moře

25. října 2016 v 14:29 | posted by Nikki M. |  focení
Mám pro vás dneska jednu fotku...je focená v září. A ja jsem na ni teda hrozně pyšná, protože mně se strašně líbí. Vím, že třeba profesionální fotograf by řekl co vše na ní špatně ale pro mé oko amatéra je krásná.


movies • Nedotknutelní (2011)

24. října 2016 v 10:06 | posted by Nikki M. |  music & movies & series

Dnes bych Vám chtěla představit jeden úžasný film! Spousta z Vás ho určitě zná...a kdo ne, určitě stojí za to se na něj podívat! Jmenuje se Nedotknutelní. Je to francouzský film, což byla věc, která mě fakt překvapila...je z roku 2011 a v hlavních rolích se objevuje Omar Sy a Francois Cluzet. Dám Vám sem krátký popis filmu, trailer a nějaké fotky. :-) Opravdu hrožně doporučuju se na něj podívat, pokud jste ho neviděli...je tam velká sranda a je to přesně typ humoru, který miluju...občas je toskoro na ukápnutí slzy, takže tam člověk zažije spoustu pocitů. Není to nic nudného a na jedno "brdo" jak se říká. A můžu teda doporučit film shlédnout v čaském dabingu, protože si myslím, že je super!

Popis filmu:
Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhý…

Trailer:
Fotky:

Focení | Déšť

23. října 2016 v 23:15 | posted by Nikki M. |  focení
No a když už tedy teď jsme s malým v tom Řecku! Já jsem si vždycky myslela, jak podzim tu je ještě krásně teplý a úžasný...


No...ono to tak většinou je, ale zima je obdobím, kdy tu pořád jen prší, prší a prší...a když neprší, tak je tu zima takový, že se to ani nedá skoro vydržet. Je tom tím, jak hrozně vlhký tu je vzduch, takže ono je tu třeba 5 stupňů nad nulou, ale pocitově je tu jak 20 pod nulou. U nás byla sobota ve znamení hrozného deště, až nám začalo téct do baráku, takže super. Musíme opravit střechu. Dneska jsme tu měli tedy nádherně, ale já jsem včera vyfotila jaký déšť tu většinou je.

Layout 2. - Listopad 2016

23. října 2016 v 23:05 | posted by Nikki M. |  to ostatní
Tak jak jsem slíbila! Je to listopadový desing! Je to trošku dřívě než listopad, ale to nevadí. Řekla bych, že má podzimní barvy a mně se moc líbí!


Použila jsem na nej obrazky weheartit.com. :-) Je sice tmavy, ale na listopad se hodí...na Vánoce - teda prosinec budeme mit nějaky v teplých barvách, světlejší. Tenhle ve mně vyvoválá povit tepla u zapáleného krbu. Mám takovéhle obrázky ráda a celkově podzim. Mám ráda tu atmosféru, kdy přijdete domů, vezmete si mikinu, teplý kakao a sednete si k zapálenýmu krbu, který teda naštěstí doma máme. :-) Jinak, taková otázka dopředu...blíží se nám Vánoce a já pořád přemýšlím co tomu našemu zlatíčku koupit na jeho první Vánoce! V lednu odlétáme do ČR, po Vánocích, na operaci patra, tak už se také těším...na rodinu, na sníh, na zimu...prostě na všechno!
Do komentářů mi určitě napište jak se Vám desing líbí! :-)

our daily life • 22.10.2016

22. října 2016 v 1:26 | posted by Nikki M. |  our daily life
Tohle bude jedna z těch příhod, která po několika dnech je vtipná...ovšem v moment, kdy se stala by se ve mně krve nedořezal. Ano...už i nám se to stalo. Můj malý letec poprvé spadnul z postele.


Vždycky jsem si říkala, že mně se tohle NIKDY nemůže stát a jak se tohle vůbec může někomu stát. No, tak už se to stalo i mně. Hrajeme si s malým takhle po obědě na posteli...před po obědovém spinkání. Vedle nás si hraje ještě Eirini(přítelova dcera, která s námi žije, 3 roky). A já v hlavně zafixováno, že se malej ještě nikdy neotočil dvakrát za sebou. Otočím se na Iriny, která zrovna momentálně provádí na posteli nějakou atletiku za mnou...najednou hrozná ráda s strašný křik. Já se otočím zpátky a Spirosek nikde...kouknu vedle postele a on leží pod postelí a strašně pláče. Upřímně v ten moment jsem nebyla schopná se tak na sekundu ani pohnout. Tak strašně jsem se lekla, že by se ve mně krve opravdu nedořezal. Nicmené po té sekunde procitám, okamžitě beru Spiroska do ruky...ten ze srdcervoučím řevem, protoře tohle se ani pláčem nazvat nedá mě se mě chytá a začínám ho utěšovat sama se slzama v očích :-))) Po chvíli volám mamce, co se stalo a že teda nevím co mám dělat...no jednoduše se mi to ještě nikdy nestalo, takže jsem byla lehce hysterická, přiznávám. No po chvíli se Spirosek uklidnil...tak jsem se ho pokoušela rozesmát před zrcadlem, protože dívání se do zrcadla on miluje, naštěstí to fungovalo. Nakonec tedy návštěva nemocnice neproběhla, jelikož Spirosek krásně jedl, hrál si, byl veselej, zorničky v pořádku. Neutržil z toho ani žádnou modřinu a bouli, což jsem ráda. Padal naštěstí jen asi ze 35cm na měkký tlustý koberec, ale já jsem se tak šíleně lekla...asi jako každá máma :-))) Díky bohu tedy výsledek takový, že malej je v pořádku, poprvé si vyzkoušel jaké to je lítat s trochu tvrdým přistáním a jedeme dál...:-)
Takže jsem Vám tady poprsala naše včerejší drama matky hysterky, doufám, že někoho to třeba i pobavilo, jaký jsem tele...:-) A já tedy upřímně doufám, že už znovu létat nebudeme :-)
EDIT: ps. V neděli se chystám udělat nějaký nový, listopadový layout. Tak snad se něco fajn povede :-)

HELENA PAPARIZOU | Fiesta

21. října 2016 v 11:00 | posted by Nikki M. |  music & movies & series
Bylo by divný, kdyby já, clověk který tráví polovinu času v Řecku jsem sem nedala žádnou řeckou hudbu. Miluju jí....jak jejich texty, hudbu i interprety. Dneska bych Vám chtěla představit zpěvačku, která vyhrála Eurovision. Jmenuje se Helena Paparizou. A její letní pecka "Fiesta". Já tu písničku opravdu miluju, tak snad se bude líbit i Vám! :-)

Tady Vám házím oficiální videoklip:

our story

20. října 2016 v 23:24 | posted by Nikki M.
Konečně jsem se dostala k tomu napsat tu naši story, ten náš příběh. Občas to nebylo nic veselého, nicméně doufám, že pokud si tohle přečte nějaká maminka se stejným a nebo třeba v něčem podobným osudem, že jí to vleje sílu a energii do žil a nebo prostě jen někdo, koho to inspiruje a dodá mu to odvahu.


Náš příběh začíná roku 2013...kdy jsem poprvé zažila ten pocit mít miminko, malého andílka v bříšku. Byla to holčička...vše se zdálo být v pořádku, ale ve 28. najednou naše holčička nekopala...žádný pohyb ani známka života v bříšku. Nereagovala na nic...takže nezbylo nic jiného, než jet do nemocnice, kde bohužel paní doktorka po ultrazvukovém vyšetření zkonstatovala, že miminko v bříšku nemá srdeční akci a tím pádem nežije. To, co následovalo potom, bylo hotové peklo. Musel přijít vyvolaný porod. Do té doby jsemsi pocit a bolest matky, která musí porodit své mrtvé miminko nedokázala nikdy představit. 24.4.2014 se po šestihodinovém porodu narodila moje Nellinka, vážící 890g a měřící 32cm. Půl roku poté, když jsem se tak nějak vzpamatovala z toho, co se stalo jsem otěhotněla podruhé...tentokrát to byl chlapeček. Opět se zdálo vše v pořádku. Ale pak opět přišel den, kdy se obloha zatáhla a vše bylo opět černé...ve 23.týdnu lékařka v genetickém centru při screeningu našla těžké vady plodu hlavičky a chyběla nožička. Následovalo doporučení genetika na okamžité přerušení těhotenství. A opět to samé...vyvolávaný porod, ta stejná bolest a pak ten pocit prázdna. Kdy jdeme z porodnice bez bříška, bez miminka a bez štěstí. Totálně prázdná. 4.4.2015 se narodil můj chlapeček. Po těchto dvouch těžkých ranách jsem si myslela, že už nemůžu jít dál a že jsem na konci cesty. Ale jak to tak bývá...čas léčí a i když tyhle rány nedokáže nikdy vyléčit, alespoň trochu je zbaví bolesti. Po dvou měsících po porodu jsem odjela za svým bráchou, žijícím tehdy v Řecku na dovolené. A co ten nahoře nechtěl...z dovolené už jsem odjížděla naprosto neplánovaně s dalším a posledním pokladem v bříšku. Podstoupili jsme odběr plodové vody a spoustu ultrazvuků - čekáme zdravého chlapečka! Celé těhotenství jsem prožila s přítelem v Řecku, kde jsem také i neplánovaně na zařátku devátého měsíce porodila. 23.2.2016 se narodila moje největší láska, moje největší štěstí, můj zázrak, anděl a chlap mýho života - SPIROS. Jménem po tatínkovi...narodil se s oboustranným, celkovým rozštěpem obličeje, což upřímně v mé situaci pro mě bylo to nejmenší, co se mohlo stát. Spirosek byl nedonošený a narodil se s váho 2 300g a s mírou 45 cm. měsíc strávil na nedonošenecké JIP, kde se dělala různá vyšetření a testy, jelikož o rozštěpové vadě jsme v těhotenství nevěděli. Po měsící konečně odešel domů a v jeho třech měsících po vyřízení všech dokumentů jsme se vrátili domů, do České Republiky. Spirosek zde podstoupil v jeho skoro 5 ti měsících věku operaci rtu - plastiku a rekontrukci nosu. Nyní je 3 měsíce po operaci a daří je mu výborně bych řekla. Krásně papá, hraje si a je to veselý kloušek jako každý jiný. V lednu příštího roku nás čeká operace patra. Držte nám pěsti!

TBT Project • 2011 Alpe D'huez

20. října 2016 v 22:34 | posted by Nikki M. |  tbt project
Tak protože je dnes čtvrtek...dáme si příspěvek k projektu "TBT - zpátky do minulosti". V roce 2011 jsem byla na úžasné dovolené ve Francii na horách. Byli jsme ve středisku Alpe D'huez a každému kdo má rád hory a super lyžování tohle středisko doporučuju. Bylo to tam fakt úžasný a to jak lyžování, tak hotel, tak i vybavení střediska. Dalo se tam jet i do dalšího střediska lanovkou a nebo na lyžích, protože sjezdovky byly propojené a pak lanovkou zpátky. Opravdu úžasná dovolená a řekla bych, že všichni, kdo mají jako hobby lyžování by se tam měli podívat! Zde Vám dávám pár fotek.
Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Angel and Memorial tickers
- - - - - - - - -
Lilypie Premature Baby tickers